Witaj! Szczęść Boże!

Blog ten powstał po to, byśmy wzrastali w wierze zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego: U wszystkich ochrzczonych, dzieci i dorosłych, po chrzcie wiara powinna wzrastać. (...)Przygotowanie do chrztu stawia człowieka jedynie na progu nowego życia. KKK 1254

Malarz nawrócił się malując portret papieża

Malarz nawrócił się malując portret papieża
fot.Jens Schlueter/dapd
Michael Triegel, jeden z najwybitniejszy współczesnych malarzy w Niemczech przyjął wiarę katolicką. Było już o nim głośno kilka lat temu, kiedy ówczesny biskup Ratyzbony, a dziś watykański kardynał Gerhard Müller zamówił u niego portret Benedykta XVI. Ateista oficjalnym portrecistą Papieża – pisały wówczas media.


W rzeczywistości 46-letni malarz od dawna poszukiwał wiary. Spodziewał się spektakularnego objawienia, jak w przypadku Szawła. To jednak nie nastąpiło. Interesował się zatem sztuką sakralną. Przyjmował kościelne zamówienia. Ważnym punktem w jego drodze do chrześcijaństwa było spotkanie z Benedyktem XVI, ale nie samo malowanie jego portretu, lecz lektura jego dzieł o komplementarności rozumu i wiary. Ostatnim krokiem do nawrócenia były 30-dniowe rekolekcje św. Ignacego z Loyoli.

Chrzest przyjął w tegoroczną Wigilię Paschalną. I wtedy też, jak wyznaje w wywiadzie dla tygodnika Zeit, doświadczył olśnienia, którego przez lata się spodziewał. Miało to miejsce w czasie przystępowania do komunii. Jak św. Paweł, przez chwilę nie wiedziałem, gdzie jestem – wspomina Michael Triegel. Zapytany, dlaczego wybrał Kościół katolicki, odpowiedział: szukam tajemnicy, prawdy wykraczającej poza to, co jesteśmy w stanie wyrazić słowami. 

Przyznaje, że chciałby kiedyś namalować portret papieża Franciszka. Jego osoba robi na mnie wielkie wrażenie, a z artystycznego punktu widzenia ma ciekawą fizjonomię. Choć mocniej do mnie przemawia Benedykt XVI – dodaje niemiecki malarz konwertyta.


Źródło: KAI


Read more: http://www.pch24.pl/malarz-nawrocil-sie-malujac-portret-papieza,23086,i.html#ixzz32TAPTDAd