Dlaczego Kościół katolicki sprzeciwia się świętowaniu Halloween? Czy rzeczywiście jest to poważne zagrożenie duchowe? Film precyzyjnie ukazuje odpowiedzi na te pytania. Realizacja: ks. Sławomir Kostrzewa
wielu świadków wydarzeń związanych z dniem Halloween, którzy aktywnie w nich uczestniczyli stwierdza jednoznacznie, że nie ma bezpiecznego Halloween. Jest y święto, na którego promocji i upowszechnianiu wśród dzieci szczególnie zależy wyznawcom szatana.
7. Ostrzeżenia księży egzorcystów
Księża egzorcyści przekonują, że w okresie po święcie Halloween lawinowo wzrasta ilość osób proszących o modlitwę uwolnienia. Jest to smutny owoc wielu niebezpiecznych okultystycznych zabaw.
Szczególną popularnością cieszą się tzw. szkoły czarnej magii i wywoływanie duchów, uprawiane tej nocy. Niejednokrotnie odbywa się to przy udziale profesjonalnego medium. Dzieci, młodzież oraz mało zaangażowani religijnie dorośli nie są świadomi, że ze światem duchów nie ma żartów, że człowiek, nie ma żadnej władzy nad duchami przodków, że na ich miejsce przychodzą upadłe duchy.
Wiele osób po takich seansach prowadzi do dręczenia, zniewolenia, obsesji a w konsekwencji do opętania.
8. Estetyka Halloween niszczy estetykę i wrażliwość na piękno dziecka.
Jarmarki i sklepy zamieniają się w wystawy z rodem z horrorów. To promuje cywilizację śmierci i brzydoty. Chwila bezmyślnej zabawy może skończyć się tragicznie dla takiego dziecka.
W kulturze starożytnych Celtów, w czasie obchodów święta boga śmierci i ciemności Samhain (w nocy z 31 października na 1 listopada) wystawiano przed domy podświetlone od środka rzepy, czaszki i prawdopodobnie także dynie. Oznaczało to, że mieszkańcy domu oddają cześć potępionym duszom.
9. Chrześcijaństwo promuje kulturę życia.
10. Przełom października i listopada to czas oddawania czci Wszystkim Świętym
Śmierć dla chrześcijanina to powrót do Domu Ojca. Czas listopadowy to zaduma nad wszystkimi świętymi.